Blog


Modulárne a kontajnerové stavby

2.12.2014   14:24| stofingstav

Poznáte modulárny spôsob výstavby? V zahraničí je celkom využívaný systém, pričom aj na Slovensku sa začína čoraz lepšie etablovať. Takéto stavby sú vyhotovené z priestorových modulov, pod ktoré spadajú aj kontajnerové stavby. Kontajnerovými stavbami rozumieme používanie ISO kontajnerov, ktoré sú určené na prepravu tovaru. Na výstavbu kontajnerových stavieb sa zvykne používať buď celý kontajner alebo len jeho nosná konštrukcia – teda jeho rám.

Okrem toho, že moduly a kontajnery sú istým architektonickým prvkom a záujmom mnohých architektov, sú taktiež aj plne prispôsobiteľné podľa potrieb zákazníka – teda budúceho majiteľa takejto stavby.

Modulárne systémy

Ak hovoríme o modulárnych systémoch, potom je reč o skeletových a rámových konštrukciách. Azda najobľúbenejším riešením, čo sa materiálu týka, je oceľová konštrukcia. Ak by sme mali bližšie charakterizovať modulárny systém, tak je to predovšetkým vysoký stupeň prefabrikácie, čo je preň veľmi typické. Aby sme si to „rozložili na drobné“, tak to znamená, že niekedy až 100% stavby je realizovaných mimo stavenisko – teda mimo stavebného pozemku, a to priamo vo výrobnom závode. Na mieste, kde má stavba stáť, prichádza len k zapojeniu jednotlivých modulov a sfunkčnenie všetkých atribútov stavby tak, aby spĺňala kritériá zákazníka a ten ju mohol užívať.

Kontajnerové stavby

StofingstavČi už vyradené kontajnery alebo kontajnery vyrobené práve na tento účel – v zásade to príliš nerozhoduje o konečnom výsledku kontajnerovej stavby, ktorá môže vyzerať skutočne luxusne, aj keď sa to pri predstave kontajnera nemusí tak javiť. V prvom rade je pre mnohých lákavá najmä cena, ale taktiež aj odlíšenie sa od ostatných. Tento „kontajnerový trend“ sa začal predovšetkým v USA, kde končili prázdne kontajnery, ktoré sa predávali za nízke sumy. Kontajnerovým systémom sú vytvorené po svete mnohé internáty alebo ubytovne, ktoré spĺňajú všetky bežné potreby pre dokonalé ubytovanie a adekvátny komfort.

Pre modulárny či kontajnerový systém sa rozhodujete nielen kvôli úspore finančných prostriedkov, ale aj kvôli úspore času. Stavby sú schopné veľmi rýchlo reagovať na urgentnú potrebu – napríklad veľmi rýchle dostavanie ďalšej časti internátu z dôvodu zvýšeného počtu študentov. Modulárne aj kontajnerové systémy poskytujú mnohé výhody, ktoré ich radia medzi najrýchlejšie sa rozvíjajúce spôsoby výstavby objektov. Predstavujú tiež aj alternatívu ku klasickým výstavbám, napríklad z muriva, ktoré sú v mnohých ohľadoch náročnejšie. Každá výstavba a typ výstavby má nejaké klady a zápory. Sami si môžete utvoriť názor o takýchto stavbách, respektíve si nechať poradiť aj od našich odborníkov na telefónnom čísle či prostredníctvom mailovej adresy. Veľmi radi Vám poskytneme ďalšie informácie.


 PROFIL

V súčasnosti naša spoločnosť realizuje množstvo zaujímavých projektov, z ktorých niekoľko si Vám v našom katalógu dovoľujeme predstaviť. Takisto v katalógu nájdete aj niekoľko projektov, ktoré sme počas nášho pôsobenia na trhu už zrealizovali. Vzhľadom k tomu, že sme na trhu už dve desaťročia a naše portfólio realizovaných stavieb je skutočne veľmi veľké, na nasledujúcich stránkach nájdete iba malú časť výsledkov našej práce.

Prečítajte si viac

NAVŠTÍVTE NÁS
KONTAKT
STOFINGSTAV s.r.o.

Pribinova 10, 811 09 Bratislava
Korešpondenčná adresa:
Kalinčiakova 13/A, 920 01 Hlohovec

TEL:     +421 33 7331 921
FAX:     +421 33 7331 922

OZNAM O REALIZÁCIÍ PROJEKTU

Potvrdenie o registrácii obchodníka a prepravcu odpadov
 


Všetky práva vyhradené
www.stofingstav.sk
Tvorba web stránok od GRANDIOSOFT

Všetky práva vyhradené - www.stofingstav.sk - Blog - Platforma RSO

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM